Onkologinės ligos – išgyvenimų pasekmė

Mūsų psichologinė būsena- vienas svarbiausių veiksnių, padedančių ilgai išlikti sveikiems ir darbingiems, – teigia gydytojas homeopatas Antanas Januškevičius. – “Skausmingi išgyvenimai sutrikdo imuninę sistemą, o netekęs apsaugos žmogus suserga vėžiu.”

Esate tradicinės medicinos atstovas. Kaip pasirinkote homeopatiją?

Pradėjęs studijuoti medicinos mokslus, turėjau troškimą tapti reanimatologu. Jau pirmame kurse įsiprašiau padirbėti reanimacijos skyriuje ir supratau, kad šis kelias – ne man. Tada suvokiau, kaip svarbu jau pirmuose kursuose turėti kuo daugiau praktikos. Juk vien mokydamasis teorijos nesuprasi, koks iš tikrųjų tavo pašaukimas ir kur tikroji vieta. Įsitikinęs, kad reanimacijos skyriuje man ne vieta, pradėjau domėtis kitomis specialybėmis. Pro akis nepraslydo homeopatija.

Greitai apsisprendėte norintis dirbti gydytoju homeopatu?

Įdomiausia tai, kad apsisprendžiau tada, kai pats susirgau. Kurį laiką mane vargino sinusitas, išbandžiau daugybę įvairių gydymo metodų bei priemonių. Tačiau visos jos buvo neveiksmingos. Galiausiai nusprendžiau gydytis homeopatiniais vaistais. Ir pats negalėjau patikėti, kaip stebuklingai man jie padėjo. Tada supratau, kad šis gydymo būdas išties efektyvus. Jei padėjo man, gali padėti ir kitiems. Tačiau nesakau, kad visi šimtu procentų turi gydytis šiuo metodu. Manau, reikia atsirinkti tą, kuris yra efektyviausias. Vienam veiksmingiausia – homeopatija, kitam – klasikinės medicinos metodai. Svarbiausia – kad žmogus būtų sveikas ir iš mediko sulauktų tokios pagalbos, kokios tikisi.

Kokių ligų varginami žmonės dažniausiai į jus kreipiasi?

Problemų žmonės turi pačių įvairiausių, tačiau bene didžiausia mūsų pacientų dalis – onkologiniai ligoniai. Pagal LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, gydytojas homeopatas, kuris turi tiek tradicinės medicinos gydytojo, tiek gydytojo homeopato licenciją, gali gydyti onkologinius ligonius tuo atveju, kai gydytojas onkologas jį gydyti atsisako. Pagal įstatymus mes tai privalome žmogui paaiškinti. Žinoma, jei jis nori, gali savo nuožiūra rinktis geidžiamą gydymo būdą, taip pat ir prisiimti atsakomybę už savo sveikatą. Tačiau labai dažnai pacientai derina tradicinės medicinos gydymo būdus su homeopatija.

Bendraujate su onkologiniais ligoniais, tyrinėjote jų ligos istorijas. Ar galėtumėte nusakyti dažniausias onkologinių ligų atsiradimo priežastis?

Taip. Onkologinės ligos išsivysto tada, kai sutrinka žmogaus priešvėžinė imuninė sistema. Gydytojai homeopatai tokią ligą supranta kaip imuninės sistemos destrukcijos pasekmę. Vėžys neatsiranda per vieną dieną. Liga pradeda vystytis tam tikrais etapais. Vėžys – galutinė pažeidimų stadija, kai organizmas nebedirba kaip vientisa sistema. Gydytojui homeopatui svarbu išsiaiškinti priešvėžinės imuninės sistemos sutrikimų priežastis. Kokios dažniausios? Kaip žinome, organizmo nervų sistema yra skirstoma į centrinę ir vegetacinę. Pastaroji atsako už mūsų emocijas. Ir jei žmogus labai stipriai išgyvena stresines situacijas, neadekvačiai į jas reaguoja, psichologiškai blogai jaučiasi, atsiranda neadekvatus imuninės sistemos atsakas į įvairius dirgiklius. Visi žinome, kad per užterštą aplinką, maistą taip pat gauname medžiagų, netinkančių mūsų organizmui. Jei jis pajėgus pilnai pašalinti nuodus, viskas gerai. Tačiau kai jis jų pašalinti nebegali, kyla sveikatos problemų. Kai toks žmogus, kurio labai užterštas organizmas, dar stipriai išgyvena, pirmiausia jam gali prasidėti alergijos, įvairūs tikai (nevalingi kojų, rankų, burnos judesiai)… Tai tik pirminiai organizmo imuninės sistemos destrukcijos požymiai. Kai įjuos nekreipiama dėmesio arba jie netinkamai gydomi, tada problemos gilėja, pradeda streikuoti priešvėžinė imuninė sistema.

Esate iš tų gydytojų, kurie teigia, jog vėžį galima išgydyti ir homeopatiniais vaistais?

Visada kartoju, kad homeopatiniai vaistai vėžio negydo. Jie tik padeda pažadinti organizmo savigydos galias, natūraliai priverčia taip funkcionuoti organizmą, kad imuninė priešvėžinė sistema pati pradeda šalinti vėžines ląsteles. Problema susirgus – ne pačios vėžinės ląstelės, bet blogai veikianti priešvėžinė imuninė sistema.

Teigiate, jog netinkamas požiūris į stresą ir lemia šios sistemos darbo sutrikimus. Tai sakote iš patirties?

Žinoma. Kad būtų aiškiau, galiu pateikti pavyzdį: į homeopatus kreipėsi vėžiu sergančio dešimtmečio tėvai. Vaiką vargino sunki onkologinė liga. Susibendravus su šeima pavyko išsiaiškinti, kad vaikas susirgo kaip tik tuo metu, kai insultą patyrė jo močiutė, su kuria anūką siejo itin glaudus ryšys. Tačiau vaikas slėpė savo jausmus, su niekuo apie tai nekalbėjo. Net į ligoninę pas močiutę atsisakydavo važiuoti. Tačiau viduje jis labai kentė ir be galo sunkiai išgyveno močiutės ligą. Vaikui buvo diagnozuotas kaulų vėžys su metastazėmis plaučiuose. Jis sirgo liga tiek, kiek ligoninėje gulėjo močiutė – dvejus metus. Kai ji pasveiko, vaikui liga taip pat tarsi stebuklingai pasitraukė. Tačiau istorija tuo nesibaigė. Po dešimties metų senelę ištiko infarktas ir ji mirė. Nors jaunuolis nuo vėžio jau buvo visiškai pasveikęs, iškart po senelės netekties liga jam atsinaujino, metastazės išsisėjo į plaučius, pilvą, smegenis. Jis taip pat mirė. Kitas pavyzdys irgi panašus: senelis susirgo smegenų vėžiu. Netrukus kaulų vėžys buvo diagnozuotas ir anūkei. Ir ji pasveiko tik tada, kai išgijo senelis. Tokie pavyzdžiai aiškiai rodo, kad onkologinės ligos labai susijusios su išgyvenimais.

Taigi svarbiausia – rasti būdą, padedantį pakeisti požiūrį į stresą?

Taip. Stresų niekam nepavyksta išvengti, tačiau labai svarbu tinkamai valdyti stresinę situaciją. Tai tikrai labai svarbu kalbant apie onkologinių ligų profilaktiką. Be to, žmonės, pasveikę nuo vėžio, ne visada klauso nurodymų. Įveikusiam šią ligą dar ne vienus metus rekomenduoju gerti homeopatinius vaistus. Tačiau žmonės į tai numoja ranka. Atsinaujinusį vėžį išgydyti būna žymiai sunkiau. Be to, labai liūdnas faktas – kai kurie tėvai tiesiog gaili pinigų savo vaiko vaistams, kuriuos reikia gerti apie dešimt metų. Pastebiu, kad paskutinius pinigus sukrapšto tie, kurie jų ir taip neturi daug, o gyvenantys pasiturinčiai taupo savo vaikų sveikatos sąskaita.

Kiek įtakos onkologinių ligų profilaktikai turi mityba?

Mityba be galo svarbi ne tik onkologinių, bet ir daugelio kitų ligų profilaktikai. Jei yra bent menkiausia galimybė užsiauginti savo sode ar darže daržovių, vaisių, prieskonių, jos nereikia praleisti. Žmonės būtų daug sveikesni, jei porą mėnesių per metus galėtų pagyventi sode ar kaime, kur – ne tik grynas oras, bet ir galima užsiauginti neužteršto maisto. Šiuolaikiniai žmonės mėgsta sakyti, kad patogiau nusipirkti produktų turguje nei patiems gaišti laiką triūsiant sode, tačiau gyvename tokiu laiku, kai nėra jokių garantijų, kad turguje nusipirksime tikrai ekologiškų produktų. Žmonės, kurie daro verslą, ne visada pagalvoja apie kitų žmonių sveikatą. Dar norėčiau atkreipti dėmesį į tai, jog retas kuris valgo visavertį maistą ištisus metus, todėl retkarčiais savo mitybą patarčiau praplėsti natūraliais maisto papildais. Renkantis papildus tikriausiai labai svarbu atsirinkti, kam kas tinka? Prieš pasirenkant maisto papildą, manau, būtina išsitirti ir sužinoti, ko organizmui labiausiai trūksta. Tačiau paprastai, ypač tarp moterų, pasitaiko taip, jog viena nusiperka kokių vitaminų, o tada, žiūrėk, visos draugės lekia pirkti tų pačių. Tokiu būdu parinkti papildai dažnai norimo rezultato neduoda. Tada žmonės nusivilia bet kokiais maisto papildais ir su pasipiktinimu tvirtina, kad jie – neveiksmingi, o gamintojus vadina šarlatanais. Deja, tai neteisingas požiūris.

Kokiais būdais galima pasitikrinti, tinka pasirinkti maisto papildai, ar ne?

Prieš susiruošus gerti kokius papildus, geriausia išsitirti organizmą. Šiuo metu gydytojai tiria įvairiais aparatais: Aurumu, Qberonu, Imago, Folio metodu… Pats ligas diagnozuoju, vaistus ir maisto papildus parenku bene pažangiausiu šių dienų diagnostikos aparatu Valio. Pažangiausias jis dėl to, jog rodo ne tik sutrikimus, bet ir įvardija ligų atsiradimo priežastis. Tačiau su juo, skirtingai, nei su kita aparatūra, gali dirbti tik medikas. Beje, turiu prisipažinti, kad tokiais diagnostikos būdais prieš daugelį metų pats labai nepasitikėjau, O Folio metodo išradėją vadinau šarlatanu. Buvau įsitikinęs, kad homeopatinius vaistus puikiausiai galima paskirti vien pabendravus su žmogumi. Tačiau laikui bėgant suvokiau, kad esama įvairiausių žmonių tipų, kai kurie jų atviresni, o kai kurie uždari, labai sunku sužinoti tikslią informaciją. Be to, žmonės patys savęs dažnai nepažįsta. Todėl šiuolaikinė diagnostikos aparatūra labai praverčia. Pats tuo įsitikinau kartą dalyvavęs vienoje konferencijoje, kurioje buvo pristatomi minėti diagnostikos aparatai. Jais išsityręs pats negalėjau patikėti – gavau visiškai tikslų savo sveikatos būklės įvertinimą. Tada ir supratau, kad tokio pagalbininko dirbant tikrai labai reikia.

O ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie nori kuo ilgiau išlikti sveiki?

Patarčiau nepamiršti rūpinti savo sveikata: visais metų laikais daug judėti, rinktis kuo sveikesnį maistą, reguliariai apsilankyti pirtelėje, kuri – efektyvus teršalų ir toksinų šalinimo būdas ir, visų svarbiausia – rasti būdų, padedančių ramiau išgyventi stresines situacijas ir likti ramiems.

“Natūralioji medicina”
Šaltinis: www.pasauliolietuvis.com/buk_sveikas/218