Mariaus istorija

Sveiki! Iškart prisipažinsiu, kad esu pesimistas, todėl į medikus žiūriu atsargiai.

Taigi, dar kai buvau vaikas, girdėjau tokį tėvų pamokymą: jei nori siusiuką, nekentėk, eik į tualetą. Kentėti nesveika! Vėliau šis pamokymas buvo modifikuotas: ir naktį nekentėk, nepatingėk atsikelti į tualetą, nes gali sugadinti šlapimo pūslę.

Ir štai šis įprotis išliko iki šiol – o dabar aš vyras pačiame žydėjime!  Tiesa, turiu jau anūkų, bet tai juk tik patvirtina, kad žydėjimas vaisingas, o ne kažkoks ten, švelniai tariant, tuščiaviduris. Tačiau naktį kėliausi jau maždaug kas dvi valandas. Kokia tokio naktinio bėgiojimo į tualetą priežastis? Buvau įsitikinęs, kad prastai miegu ir dažnai prabundu todėl, kad daug dirbu. O todėl, kad prabundu, ir bėgu į tualetą, kad nejausti diskomforto ir neprievartauti šlapimo pūslės.

Papasakojau šeimos gydytojai apie tą savo įprotį, man patikrino kraują, prostatą – sako, viskas OK. Bet štai vienas kolega darbe prasitarė, kad pas jį buvo panašiai, tačiau homeopatijos dėka jis to įpročio atsikratė, miegas tapo ramus ir produktyvus. Aš susimąsčiau: o kas jei ir aš bėgu į tualetą ne todėl, kad prabundu, o todėl prabundu, kad noriu bėgti į tualetą?

Štai kokiom aplinkybėm aš atsidūriau pas gydytoją Antaną. Mane nustebino šiuolaikinis kompaktiškas homeo-aparatas, tiesiogiai pajungtas prie kompiuterio, kuriame momentaliai buvo fiksuojami mano kūno taškų duomenys. Tyrimo išvada buvo pateikta stulpelinės diagramos forma, kurią gydytojas pakomentavo maždaug taip: vegetacinės nervų sistemos disbalansas, inkstai nepakankamai gerai atlieka savo funkciją. Na o toliau jau rašau visai savo žodžiais (nors gal daktaras ir pasakytų kitaip): mano organizme užsibuvo toksinių medžiagų likučiai, inkstai su jais pilnai nesusitvarko, nuolat išmeta šlapimo pavidalu, ir todėl nuolat tenka bėgioti šlapintis.

Bet kadangi, kaip sakiau pradžioj, esu pesimistas, tai visas šias išvadas mintyse pavadinau hipoteze, tačiau užsienietiškus homeopatinius vaistus nutariau vartoti. Tai buvo homeopatiniai lašai – man kažkodėl atrodė, kad homeopatiniai vaistai gali būti tik žirnelių pavidalu.

Jūs jau, turbūt, supratote, kokia buvo mano nuostaba, kai pačią pirmą naktį nuo jų vartojimo pradžios aš puikiai išmiegojau nepabusdamas net 4 valandas (anksčiau tai pavykdavo tik su tradicinės medicinos siūlomais migdomaisiais Somnols – beje, jiems gauti reikia recepto!), po to, tiesa, pabudau, pasitaisiau pagalvę, ir vėl išmiegojau 4 valandas! Mano pesimizmas bemat išgaravo!