Homeopatija – kas tai?

Gydykis tuo, nuo ko susirgai!

Netradicinės medicinos šaka – HOMEOPATIJA - vis labiau populiarėja ir vis mažiau stebina bei kelia klausimų dėl tokio gydymo pagrįstumo. Šiuolaikinė homeopatija akcentuoja, kad gydantis homeopatiniais preparatais, pagamintais natūralių medžiagų pagrindu, nesukeliami pašaliniai efektai ir, svarbiausia, gydomi ne ligos simptomai, o pati ligos priežastis.
Homeopatija, skirtingai nei tradicinė medicina, pirmiausiai atkreipia dėmesį į organizmo gebėjimą savo jėgomis pašalinti ligos priežastis. Dėl to visas organizmas įtraukiamas į kovą su liga.

Homeopatija – tai gydymas, paremtas panašumo principu. Lotyniškai similia similibus curantur (angliškai "like cures like", "let like be cured by like") išvertus reikštų „panašus gydo panašų“. Homeopatijos pradininkas Samuel Hahnemann (1755–1843) naudojo tariamąją nuosaką: similia similibus curentur. Ir net lietuvių liaudies išmintis turi šiam principui pritariančią patarlę: nuo ko susirgai, tuo ir gydykis. Todėl pagrindinis homeopatijos principas taip ir formuluojamas: GYDYKIS TUO, NUO KO SUSIRGAI.

Iš pirmo žvilgsnio primena vakcinaciją (skiepijimą), tiesa? Vakcina – medicininis preparatas, skirtas įgyti imunitetui nuo infekcinės ligos. Imituodamas natūralią infekciją, šis preparatas parodo imuninei sistemai ligos sukėlėją, prieš kurį imuninė sistema pagamina antikūnus ir kitus gynybos mechanizmus. Profilaktinių vakcinų paskirtis – nesukeliant ligos paleisti natūralius imuninės sistemos gynybinius mechanizmus prieš ligos sukėlėją. Kai organizmas susidurs su laukiniu infekcijos sukėlėju, jis jau turės apsaugą nuo jo, t. y. - imunitetą. Taigi, vakcinacijos procedūra taip pat yra pagrįsta panašumo principu.

Tačiau tokia panašumo analogija būtų paviršutiniška, jei neakcentuotume ir esminio skirtumo. Homeopatija siekia paleisti organizmo gebėjimo mechanizmus savo jėgomis pašalinti ligos priežastis, o vakcinacijos užduotis – ženkliai siauresnė, o todėl ir ženkliai problemiškesnė.

Homeopatijoje simptomų naikinimas nėra tikslas. Tikslas – sveikata. Nuo tradicinės medicinos homeopatija skiriasi visa pirma tuo, kad jos tikslas nėra agresyviai slopinti simptomus stipriais vaistais, nes jie blokuoja paties organizmo kovą su liga, nebeleidžia toksinams pasišalinti, todėl jie lieka kūno viduje, ten kaupiasi. Greiti sprendimai, tokie kaip tabletė šiandien, o rytoj – į darbą, organizmui nėra geri, nes veda prie lėtinių ligų.

Homeopatija neskirsto ligų į atskiras sritis, o žmogaus organizmą vertina kaip darnią visumą. Tačiau svarbu pabrėžti, kad kiekvienas organizmas unikalus ir todėl kiekvienam individualiai reikia parinkti tinkamą vaistą.

Nuo Hipokrato iki dabar

Dar Hipokratas teigė, kad medicinoje galima išskirti du pagrindinius gydymo metodus:

  • gydymas didelėmis vaistų dozėmis (toks gydymas šiandien vadinamas klasikiniu)
  • gydymas mažomis dozėmis (toks gydymas šiandien vadinamas homeopatiniu arba tiesiog homeopatija).

Homeopatas Samuel Hahnemann, kuris dabar tituluojamas homeopatijos pradininku, niekada tokiu savęs nelaikė. Tačiau būtent jis, atlikdamas eksperimentus su savimi, pirmasis įrodė homeopatijos veiksmingumą.

Ilgametė medicinos praktika įrodė, kad didelės vaistų dozės gali tik trumpam pašalinti sveikatos sutrikimų pasireiškimą, o štai mažos vaistų dozės gali priversti, kad pats organizmas pašalintų savyje esančius sveikatos sutrikimus. Pvz.:

  • klasikiniai vaistai kraujo spaudimą sumažina vienai dienai, bet paskui jis vėl gali pakilti, nes klasikinės medicinos vaistai nepašalina priežasčių, dėl kurių pradėjo didėti kraujospūdis, šie vaistai skirti tik laikinai sumažinti sveikatos sutrikimų pasireiškimą – patį padidėjusį kraujospūdį;
  • homeopatiniai vaistai gali per keletą mėnesių priversti patį organizmą mobilizuoti organizmo vidinius resursus ir tokiu būdu pašalinti sveikatos sutrikimų priežastį, o tada tų sutrikimų pasekmė – padidėjęs kraujospūdis – susinormalizuos ir nedidės ilgus metus.

Pagrindinis arba vienas iš pagrindinių homeopatijos metodų – Folio metodas. Folio metodo esmė yra ta, kad su specialia aparatūra yra nustatomas kiekvienos organizmo ląstelės elektromagnetinis laukas. Nustačius viso organizmo ląstelių elektromagnetinius laukus, galima nustatyti, kokia yra žmogaus sveikatos sutrikimų priežastis, kurią pašalinus, žmogus gali pasveikti.

Yra žinoma, kad, pavyzdžiui, vėžinių ląstelių yra kiekvieno žmogaus organizme, tačiau, deja, nėra žinoma kodėl vieni žmonės suserga vėžiu, o kiti – ne. Šveicarų homeopatai jau pereitame amžiuje ištyrė:

  • dėl kokių priežasčių organizmas pradeda nebešalinti vėžinių ląstelių ir žmogus suserga vėžiu,
  • kodėl žmogaus organizmas pradeda naikinti savas mielino ląsteles ir yra susergama išsėtine skleroze,
  • kodėl pradeda naikinti savas kolageno ląsteles ir išsivysto reumatas,
  • kodėl pradeda naikinti savas endokrinines ląsteles ir išsivysto cukrinis diabetas.

Kaip įveikti ligas?

Viena iš didžiausių problemų yra ta, kad ne visi žmonės išsako savo jausmus aplinkiniams, dalis žmonių neigiamas emocijas kaupia savyje. Jeigu žmogus emocijų neišsako, o kaupia jas sąmonėje, tada tai gali baigtis savižudybe. Jeigu emocijos kaupiamos pasąmonėje, tada organizmas arba pradeda nebešalinti vėžinių ląstelių, arba pradeda naikinti savas ląsteles, o ypač kolageną ar mieliną ar endokrinines ląsteles, ko pasėkoje gali išsivystyti tokios ligos kaip vėžys, cukrinis diabetas, reumatas, išsėtinė sklerozė.

Lietuvoje nemažai uždaro būdo žmonių, dėl to Lietuvoje palyginti daug savižudybių ir nemažai aukščiau minėtų ligų atvejų. Afrikoje žmonės yra atviri ir ten savižudybės ir tokių ligų atvejų yra santykinai daug mažiau. Yra žinoma, kad labiau išsilavinę ir aukštesnės socialinės-ekonominės padėties žmonės yra uždaresni negu mažiau išsilavinę ir žemesnės padėties, dėl to pirmieji ir serga tokiomis ligomis dažniau.

Kaip homeopatiniai preparatai gali įveikti tokias ligas? Homeopatija priverčia organizmą ne kaupti savo emocijas viduje, o išlieti jas į aplinką. Ne vienas gydytojas homeopatas yra pasakojęs, kad su homeopatija pagydžius viena ar kita liga sergantį žmogų, pasveikę žmonės pažymi, kad iki ligos jie buvo viduje „šalti kaip akmenys“ (nors išoriškai bandė įrodyti, kad jie yra visiškai kitokie, kad jie yra labai jautrūs…), o pasveikus jie pasidarė „karšti kaip ugnis“. Šveicarų homeopatai įrodė, kad nervinės ląstelės atsinaujina, tiesiog reikia priversti organizmą gaminti naujas nervinio audinio ląsteles. Štai kodėl tais atvejais, kai pas žmogų dėl kažkokių priežasčių yra pažeistos nervinės ląstelės, homeopatija gali priversti tas nervines ląsteles atsinaujinti.

5 Komentarai

  1. Ar tikrai neveikia?

    Visi žino, kad yra labai įvairių žmonių. Yra ir taip vadinamų homeopatijos kritikų, kurie tvirtina, kad esą, cituojame, „homeopatiniai vaistai neveikia. Jų magiškas poveikis tėra placebo efektas“.

    Ką, tikrai neveikia? Taip, tikrai neveikia, jei nemokate jais naudotis! Homeopatiniai vaistai skiriasi nuo tradicinių vaistų taip, kaip diena skiriasi nuo nakties. Jų veikimo paskirtis visai kitokia – sužadinti organizmo galias taip, kad jis savo jėgomis galėtų įveikti ligą, o ne suvaryti į jį krūvą chemijos! Plačiau apie tai – mūsų komentare Ką atsakyti klounui? (žr. https://www.homeopatai.lt/homeopatija-kitaip/#comments)

    Šia tema taip pat rekomenduojame Rubrikų skiltyje YouTube EN video pažiūrėti filmuką anglų kalba Why Famous People and Cultural Heroes Choose Homeopathy, o Rubrikų skiltyje YouTube RU video – įdomią paskaitą rusų kalba Что такое гомеопатия. Ответ критикам


  2. Dėmesio! Nuolaidos!

    Mūsų tinklalapio penktojo gimtadienio proga visiems, apsilankiusiems šiame tinklalapyje ir užsiregistravusiems į priėmimą pas gydytoją-homeopatą Antaną Januškevičių skiltyje Kontaktai (žr. viršutinį meniu), taikoma net 20% nuolaida!


  3. Homeopatiniai vaistai priimami kitaip!

    Visų pirma, svarbu laiku priimti homeopatinius vaistus. Ypač svarbūs yra pirmosios rytinės vaistų dozės priėmimas ir paskutinis vakarinis, prieš miegą. Vaistus priimti reikia į tuščią skrandį, prieš tai rekomenduojama kruopščiai praskalauti burną virintu vandeniu. Per 30 minučių prieš ir po pavartojimo negalima valgyti, gerti ir valyti dantis. Rūkyti minėtu laikotarpiu taip pat nerekomenduojama.

    Rekomenduojama neliesti homeopatinių vaistų rankomis! Jų priėmimui patariama naudoti buteliuko (flakono) dangtelį arba švarų plastikinį šaukštelį.

    Granulės ir tabletės dedamos po liežuviu ir čiulpiamos, neužgeriant vandeniu ir nenuryjant!


  4. Mūsų tinklapio raktiniai žodžiai

    Homeopatas Vilniuje, nevaisingumo gydymas, bioakustinės korekcijos metodas, Folio metodas, nevaisingumas, urologija, galvos skausmai, chroniško nuovargio sindromas, miego sutrikimas, neurozė, depresyvusis stovis, alkoholinė priklausomybė, hipertenzija, vegetatyvinė kraujagyslių distonija, poinsultiniai reiškiniai, neurologija, homeopatija, homeopatas, skiepai, sveikata


  5. Kas naujesnio?

    Dar viena naujovė, kurią mes taikome – tai bioakustinės korekcijos metodas. Bioakustinė korekcija – tai modernus gydymo metodas, kuriuo siekiama pakoreguoti žmogaus psichoemocinę būseną.