Kaip moteriški hormonai įtakoja vyrus ir kokių produktų jiems saugotis

Homeopatas A. Januškevičius papasakojo apie tai, kaip moteriški hormonai įtakoja vyrus ir kokių produktų jiems saugotis. 

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, išsivysčiusiose šalyse kas ketvirta pora susiduria su vaisingumo sunkumais. Lietuvoje yra apie 50 tūkst. nevaisingų šeimų ir kasmet jų daugėja. Pasak homeopato Antano Januškevičiaus, dažnai nevaisingumo priežastys susijusios ne su anatominiais sutrikimais, o su porų gyvenimo būdu, kuris išderina organizmo lytinių hormonų pusiausvyrą. Dėl to ne tik atsiranda nevaisingumo problema, bet ir keičiasi žmogaus išvaizda ir charakteris.

Inga Saukienė, 15min.lt  GYVENIMAS žurnalistė

 

Lytiniai hormonai gyvenime lemia viską

Pasak homeopato Antano Januškevičiaus, nevaisingumą sukelia arba anatominiai defektai, tokie, kaip kiaušintakių atrofija (tada veiksmingas dirbtinis apvaisinimas), arba fiziologinės priežastys, sukeltos reprodukcinių hormonų disbalanso, pavyzdžiui, ovuliacijos nebuvimas arba nepakankama spermatogenezė (tada yra veiksminga homeopatija).

„Vos prieš šimtą metų atrasti reprodukciniai hormonai tapo viena įdomiausių tyrimų sričių. Jau dabar jie skaičiuojami dešimtimis ir, regis, reguliuoja beveik visą žmogaus gyvenimą. Jie atsakingi ne tik už reprodukciją, bet ir už tai, kad tunkame ar lieknėjame, nuo jų priklauso mūsų odos ir plaukų grožis, ūgis ir raumeningumas, jie skatina mus džiaugtis ar nerimauti. Nors pačią lytį apsprendžia X ir Y chromosomos, tai, kad atrodome kaip vyrai arba kaip moterys, lemia būtent reprodukciniai hormonai.

Hormonų sintezę reguliuojanti sistema gana sudėtinga. Vieną svarbiausių vaidmenų čia vaidina hipofizė – mažutė, žirnio dydžio, vos pastebima liaukutė smegenų kaktinėje zonoje. Ji, sąveikaudama su pogumburiu, duoda signalą gamintis reprodukciniams hormonams“, – teigė A. Januškevičius.

Kaip atrodo tikra moteris ir tikras vyras

Vyrų sėklidės gamina vyriškus hormonus (androgenus), iš kurių svarbiausias – testosteronas, o moterų kiaušidės – moteriškuosius: estrogenus ir progesteroną. Pašnekovo teigimu, pagrindinė visų šių hormonų funkcija paprasta – pratęsti giminę. Testosteronas reguliuoja spermos gamybą, o moteriški hormonai – menstruacinį ciklą.

Taip pat testosteronas daro nemažą įtaką kaulų augimo procesui, skatina formuotis raumenis, didina kūno plaukuotumą, lemia žemą balso tembrą. Jis dar vadinamas seksualumo ir agresyvumo hormonu, nes skatina mūsų libido, aktyvumą, energingumą, norą konkuruoti, kovoti, ginčytis.

O štai už moteriškus apvalumus ir ant šlaunų, sėdmenų ir kitų kūno vietų besiformuojantį riebalinį audinį turėtume padėkoti estrogenams. Jie moteris apdovanoja gražia oda, žvilgančiais plaukais, švelniu balsu ir maloniu charakteriu.

„Gerą androgenų balansą turintis vyras yra aukštas, raumeningas, plačių pečių, siaurų klubų, gerokai apžėlęs, gal net šiek tiek spuoguotas, gana piktas ir savo neginčytinas tiesas dudenantis sodriu bosu. Gerą moteriškųjų hormonų balansą turinti dailiosios lyties atstovė yra ne itin aukšta, didele krūtine, plačiais klubais, lygia oda, žvilgančiais plaukais ant galvos ir beveik beplaukė kitose vietose, švelnaus charakterio ir aukšto balso tembro.

Gamta pasielgė tikrai išmintingai apdalindama lytis būtent šiais bruožais. Testosteronas pasirūpina, kad vyrai turėtų pakankamai noro ir spermos pradėti kūdikį bei energijos jį apginti nuo priešų, aprūpinti šviežia bizonų mėsa. Moteriškieji hormonai ne tik suteikia moteriai galimybę pastoti, išnešioti ir išmaitinti kūdikį, bet ir apdovanoja ją noru tuo kūdikiu rūpintis, kol šis atsistos ant kojų. Minėtus bruožus turintys vyrai ir moterys neturi problemų su vaisingumu.

Deja, šiuo metu daugiau yra liesų ir siauraklubių, turinčių problemų su reprodukcinių hormonų balansu manekenių, nei apvalainių, vaisingumu trykštančių potencialių mamyčių, o vietoj šiurkštokų, plačiapečių apžėlusiomis krūtinėmis mačo yra daugiau švelnių, į viską labai jautriai reaguojančių vyrų“, – tikino homeopatas.

Vyrams reikia saugotis plastike esančios medžiagos

Pasak jo, šiuo metu nevaisingų porų su reprodukcinių hormonų disbalansu vis daugėja. Taip yra dėl to, kad reprodukcinių hormonų disbalansą sukelia sutrikęs darbo ir poilsio režimas, miego trūkumas ir šiais laikais labai paplitusi užsitęsusio streso būsena.

Reprodukcinių hormonų balansą taip pat sutrikdo augimo hormonai, kurių gausu fermose auginamų gyvūnų mėsoje ir piene. Vyrams reprodukcinių hormonų disbalansą gali sukelti ir dėl pernelyg dažnas vartojimas produktų, turinčių savyje moteriškiems hormonams artimų medžiagų – fitoestrogenų, kurių gausu sojoje, žirniuose, pupelėse, grybuose, kopūstuose, šermukšniuose.

Taip pat didelį pavojų spermatogenezei kelia ir plastike esantys ir kaip sintetiniai estrogenai veikiantys bisfenoliai, kurių mūsų gyvenime netrūksta – pradedant kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžiais iš polivinilchlorido, baigiant gėrimais iš plastikinių butelių. Todėl, norint išspręsti nevaisingumo problemą, reikia ne tik gydymo, bet ir keisti savo gyvenimo būdą – vengti streso, nepersidirbti, nevalgyti fitoestrogenų turinčio maisto bei vengti kontakto su bisfenoliais.

Pagalbinio apvaisinimo reikia 10 proc. nevaisingų porų

Pasak pagalbinio apvaisinimo pradininkės, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojos Gražinos Bogdanskienės, pora laikoma nevaisinga, jeigu moteris, nenaudodama kontraceptinių priemonių, esant reguliariems 2–3 lytiniams santykiams per savaitę (per dažnai mylintis sperma nespėja subręsti), nepastoja per vienerius metus. Jeigu partneriai yra vyresni arba patiria antrinį nevaisingumą (t. y. jau turi vaikų, bet nepavyksta susilaukti dar vieno), į gydytojus gali kreiptis ir anksčiau.

Mat su amžiumi mažėja tiek moters vaisingumas, tiek blogėja vyro spermos kokybė. Gydytojos teigimu, poros, kurioms kyla abejonių dėl vaisingumo, pirmiausia turi išsitirti. Diagnostinius tyrimus reikia atlikti abiem partneriams, nes nevaisingumo priežastys priklauso ir nuo moters, ir nuo vyro – po 40 proc. Dar apie 10 proc. lemia dėl abiejų partnerių kylančios priežastys.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/homeopatas-a-januskevicius-kaip-moteriski-hormonai-gadina-vyrus-ir-kokiu-produktu-jiems-saugotis-1028-1041312

Iliustracijos iš Homeopatai.lt archyvo

1 Komentaras

  1. Ar homeopatijos pagrindas yra placebas?

    Vienas iš pagrindinių homeopatijos priešininkų argumentų – tai, esą, homeopatijos pagrindas yra placebo efektas. Esą, žmogus įtikina pats save ir priverčia organizmą “greičiau veikti ir suktis”. Žinoma, toks gebėjimas pozityviai įtikinti savo organizmą kovoti su liga yra išties nuostabus, bet dabar ne apie tai. Vikipedija patikslina placebo efekto sąvoką taip: Nors ir neveikdamas tiesiogiai, per psichologinę būseną placebas gali pagerinti ligonio savijautą ar net ir iš tiesų padėti gydyti ligą (placebo efektas). Toliau – dar geriau: Toks placebo efektas nėra būdingas tik placebui, jis yra bet kokio medicininio gydymo dalis. Vikipedija nurodo ir šio teiginio mokslinį šaltinį: Eccles R. „The powerful placebo in cough studies?“. Pulmonary Pharmacology & Therapeutics, Volume 15, Issue 3, May 2002, Pages 303-308.

    Bet kaip tada su gyvuliais? Jie irgi įtikina save? :))) Dr. E. Rainhartas 2018 m. balandyje Vilniuje vykusiame trečiajame Veterinarijos kongrese pasakojo apie papildomas galvijų gydymo priemones, kokias ligas galima gydyti biologiniais medicinos produktais. „Aš pats, kaip ir dar keli tūkstančiai Vokietijos veterinarų, matome labai didelius homeopatinių preparatų privalumus – gana ilgas panaudojimo laikas, didelis efektyvumas, sudedamosios dalys yra natūralios arba fiziologinės kilmės, tai labai toleruotini ir saugūs produktai. Kai gyvulio savininkas prašo tokio gydymo, kuris atitiktų gyvūno reikmes, galime siūlyti šiuos produktus ir būsime tikri, kad nerasime pašalinių metabolitų nei produkcijoje, nei išskiriamų į aplinką“, – tikino lektorius.

    Homeopatiniai vaistai gali būti naudojami ir profilaktiniais, ir gydymo tikslais. Kombinuotas biologinis produktas, susidedantis iš skirtingų ingredientų, gali padėti spręsti įvairių organų problemas, susijusias su skirtinga etiologija, su virusine ar bakterine infekcija, su blogomis laikymo sistemomis ir pašarais. Pavyzdžiui, daugeliui gerai pažįstamas „Traumeel“ veikia kaip analgetikas, mažina uždegimą, o taip pat – ir sutinimą. Tai patvirtina daugybė atliktų tyrimų. Didelis privalumas, kad bet kuriuo momentu galima kartu panaudoti ir įprastines gydymo priemones – antibiotikus arba nesteroidinius vaistus nuo uždegimo.

    Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/naujienos/ukis/vokieciu-specialistas-pasisako-uz-homeopatija