Homeopatija, skirtingai nei tradicinė medicina, pirmiausiai atkreipia dėmesį į organizmo gebėjimą savo jėgomis pašalinti ligos priežastis. Dėl to visas organizmas įtraukiamas į kovą su liga. Deja, toli gražu ne visi tai supranta. Su liga kovoja ne gydytojo paskirta „chemija“, kuri yra vadinama vaistais, bet pats žmogaus organizmas, kurį šiai kovai mobilizuoja homeopatas.
Nuo tradicinės medicinos homeopatija skiriasi visa pirma tuo, kad jos tikslas nėra agresyviai slopinti simptomus stipriais vaistais, nes jie blokuoja paties organizmo kovą su liga, nebeleidžia toksinams pasišalinti, todėl jie lieka kūno viduje, ten kaupiasi. Greiti sprendimai, tokie kaip tabletė šiandien, o rytoj – į darbą, organizmui nėra geri, nes veda prie lėtinių ligų.
Homeopatija neskirsto ligų į atskiras sritis, o žmogaus organizmą vertina kaip darnią visumą. Tačiau svarbu pabrėžti, kad kiekvienas organizmas unikalus ir todėl kiekvienam individualiai reikia parinkti tinkamą vaistą.
Visi žino, kad yra labai įvairių žmonių. Yra ir tokių, kurie tvirtina, kad esą, cituojame, „homeopatiniai vaistai neveikia. Jų magiškas poveikis tėra placebo efektas“.
Ką, tikrai neveikia? Taip, tikrai neveikia, jei nemokate jais naudotis! Homeopatiniai vaistai skiriasi nuo tradicinių vaistų taip, kaip diena skiriasi nuo nakties. Jų veikimo paskirtis visai kitokia – sužadinti organizmo galias taip, kad jis savo jėgomis galėtų įveikti ligą, o ne suvaryti į jį krūvą chemijos!
Kažkodėl nieks nenustemba, kai išgėręs visą pakuotę tradicinių migdomųjų vaistų, asmuo miršta. Nieks nepuola aiškinti, kad tai – nuodai, o juos išrašę gydytojai – šundaktariai! Tiesa, žmonijos vystymosi istorijoje buvo nemažai epizodų, kai gydyti bandžiusius žmones apšaukdavo raganiais ar raganomis ir degindavo ant laužo, todėl mes, homeopatai, džiaugiamės, kad bent jau homeopatus nieks neketina deginti ant laužo, tačiau mums skaudu girdėti tokius neraštingus taip vadinamų „kritikų“ puldinėjimus.