Kęstučio istorija

Vilnietis Kęstutis Subačius jau sunkiai suskaičiuoja, prieš kiek metų jis pajuto stiprų galvos skausmą. „Gal jau 25 metai praėjo, kaip man skauda galvą“, – sako Kęstutis. Viskas prasidėjo paauglystėje, kai vilnietis susirgo gelta, sunkiai gijo, dar prisidėjo komplikacijos. Netrukus po šios ligos Kęstutis smarkiai apsinuodijo, ir tuomet jam pirmą kartą labai stipriai skaudėjo galvą.

Po kiek laiko skausmas pasikartojo. Iš pradžių skausmas nebuvo labai stiprus, bet palaipsniui jis stiprėjo. Galvą skaudėdavo iš pradžių retai – vieną kartą per mėnesį, tačiau priepuoliai ėmė dažnėti, iki vieno ar poros kartų per savaitę. Užėjus priepuoliui, Kęstutis visą parą negalėdavo pakilti iš lovos. "Net mąstyti negalėdavau, – bando skausmo stiprumą nusakyti vilnietis, – tai buvo panašu į migreną, būdavo baisu, kad apalpsiu". Tą parą vyras negalėdavo nei valgyti, nei gerti, nes iš karto pradėdavo pykinti.

Paskutiniu metu Kęstutis negalėjo dirbti, nes nežinojo, kurią dieną prasidės skausmai. Ieškojo tokio darbo, kur galėdavai atsiprašyti, kur nereikėdavo dirbti kiekvieną dieną. Į daktarus jis kreipėsi nuolat, daug ką bandė, tačiau rezultato nebuvo. „Kraujo tyrimai geri, nieko nerodydavo, – pasakoja vyras, – tai gydytojai manė, kad aš ieškau ligos. Darė ir tomografinį galvos tyrimą, bet šis taip pat nerodė jokių pakitimų. Vėliau pradėjo skaudėti sąnarius ir nugarą“. Kęstutis dėl šių skausmų labai nustebo ir nusprendė pasitikrinti kaulų tankį, t. y. atlikti osteoporozės tyrimą.

Pasirodė, kad pas Kęstutį yra osteoporozė, nors jam tik 56 metai. Vyras labai sunerimo. „Aš nuolat domėjausi medicina, juk kažkaip bandai sau surasti atsakymus, jei tave nuolat kamuoja skausmas, – aiškina Kęstutis. – Supratau, kad jei situacija blogės, tai gali grėsti ir invalidumas“.

Tačiau šiandien vyras jau gali džiaugtis, jog homeopatinio gydymo dėka ilgus metus kamavęs stiprus galvos skausmas beveik praėjo. Jei jis ir užeina, būna labai nestiprus, nepalyginsi su tuo, kas buvo anksčiau. Tai reiškia, jog Kęstučiui netenka praleisti tos dienos lovoje, ryti tabletes ir stengtis nieko negalvoti. Jį išvadavo nuo skausmo homeopatinis gydymas.

„Net keista, prisiminus, kaip man pavyko sužinoti apie gydytoją homeopatą Antaną Januškevičių, – pasakoja dabar jo pacientas Kęstutis Subačius. – Mano mama perskaitė straipsnį apie homeopatinį gydymą spaudoje. Ir davė man. Ten buvo interviu su dviem gydytojais homeopatais, moterimi iš Kauno ir Antanu Januškevičiumi, kuris priima pacientus Vilniuje. Man patiko jų požiūris į gydymą ir nusprendžiau pabandyti“.

Vyras prisipažįsta, kad anksčiau negalėdavo valgyti riebiai ar aštriai, dirbti sunkaus fizinio darbo. Homeopatinio gydymo dėka ne tik beveik praėjo galvos skausmas, bet dabar jis gali viską valgyti ir dirbti bet kokio sunkumo fizinį darbą. Taip pat praėjo osteoporozė.

Savo pirmąjį apsilankymą pas gydytoją Antaną Januškevičių Kęstutis prisimena taip. Gydytojas jį ištyrė modifikuotu Folio metodu, nustatė negalavimo priežastį (modifikuotas Folio tyrimas parodė, kad visi Kęstučio negalavimai yra susieti su bloga kepenų funkcija, nors iš klasikinės medicinos tyrimų sekė išvada, kad kepenų funkcija yra normali) ir išrašė homeopatinių preparatų, kuriuos reikėjo vartoti 3 mėnesius.

Per tuos mėnesius Kęstutis pajuto, kad jam „prašviesėjo akyse“, skausmas tapo kur kas retesnis ir nebe toks stiprus, išnyko osteoporozė (kaulų tankio tyrimas tai patvirtino), dabar Kęstutis gali nebijoti jokio darbo, o valgant jau buvo galima nesilaikyti jokių dietų.