Tai nutiko greitai

Vaikų susilaukti negalėjusiai klaipėdietei padėjo netikėtas būdas: teko ir uždegti žvakutę

Klaipėdoje gyvenanti projektų koordinatorė Beata Antužė (37 m.) augina du šaunius vaikučius, 6 m. dukrytę Odrę ir beveik 2 m. sūnelį Vilą, nors prieš kurį laiką buvo išsigandusi, kad vaikelio susilaukti gali nepavykti. Dabar Beata yra nusiteikusi su visomis moterimis dalintis žinia, kad turi pasisekti, tik svarbu neprarasti vilties.

Pašnekovė pasakojo, kad rūpesčiai ją užgriuvo netikėtai eilinio profilaktinio vizito pas ginekologę metu. Gydytoja pasakė, kad mato pacientės gimtoje daug cistų, o tai reiškia, kad jai gali būti labai sunku susilaukti vaikų. Dėl to ji 29 m. moteriai, turėjusiai ilgametį draugą, bet atžalų turėti dar neplanavusiai, patarė suskubti, nes paskui gali būti per vėlu.

„Mane ištiko šokas, nuėjusi į automobilį verkiau, tada paskambinau savo draugui, su kuriuo vaikų temos dar nelietėme, ir pasakiau, koks reikalas. Laimei, jis reagavo ramiai, kai vakare sugrįžę namo pasišnekėjome, supratau, kad abu esame pasiruošę susilaukti vaikelio“, - atsiminė Beata.

Sekantys vieneri metai porai šiuo klausimu nebuvo sėkmingi, o kai praėjo pusantrų, moteris ne juokais susirūpino ir pravėrė vienos vaisingumo klinikos duris. Ta klinika, nors tai ir privati gydymo įstaiga, jai paliko slogų įspūdį.

„Ten sėdėjo daug galvas nuleidusių moterų, kurios buvo aptarnaujamos tarsi konvejeriu. Mane priėmusi gydytoja į problemą nesigilino, nieko aiškaus nepasakė, tik iškart skyrė begalę įvairių tyrimų. Ji man pasirodė grubi, o juk kreipiantis į medikę tokiu jautriu klausimu norėtųsi sulaukti nors trupučio atjautos ir palaikymo".

"Už 15 min. konsultaciją sumokėjau 90 Eur ir užverdama duris pasakiau sau, kad neketinu daugiau čia grįžti. Juolab, kad buvau girdėjusi, kad iš porų, kurio kreipiasi į vaisingumo klinikas, pastoja tik 46 proc. Na, namie dar pasižiūrėjau, kad daugelis gydytojos skirtų tyrimų – bendri, su vaisingumu tiesiogiai nesusiję, o jie man toje klinikoje būtų kainavę apie 400 Eur – ir tai būtų tik kelio pradžia“, - prisiminė pašnekovė.

Pas homeopatą pradėjo juoktis

Nusivylusi oficialaus gydymo pradžia,  Beata pradėjo mąstyti apie alternatyvias metodikas ir atsiminė homeopatiją, kuri jau buvo jai padėjusi seniau. Pasidomėjusi išties rado gydytoją Vilniuje Antaną Januškevičių, kuris siūlė nevaisingumo gydymą tokiu būdu.

„Pirmasis įspūdis, apsilankius pas šį gydytoją, buvo keistas – jis savotiška asmenybė su savita kalbos maniera, priėmė mus ne klinikoje, o verslo centre, o jo gydymo metodika mums su vyru nebuvo iki galo aiški. Jis taikė Folio metodą – kaip pats aiškino, per ausines eina bangos ir registruojami organizmo ląstelių atspindžiai. Taip nustatomos nevaisingumo priežastys, taip pat bangos reguliuoja organizmo aktyvius taškus, kad aktyvuotųsi jo valymosi procesai.

Tai atrodė taip: mes turėjome ant metalinių plokštelių uždėti rankas, ausinėse girdėjosi pypsėjimas, o kompiuteris ekrane neva rodė silpnąsias mūsų vietas. Gydytojas sakė, neva mano ir vyro bėda – stresas, įtampa ir nesugebėjimas atsipalaiduoti, bet apie mano kiaušides nieko nesakė.

Vėliau jis atrinko mums homeopatinius žirnelius ir „užprogramavo“ augalines tinktūras, uždėjęs jas ant to savo aparato kitos dalies. Tai jau priminė magiją, mes su vyru nesusilaikėme neprunkštę...“ – atsiminė Beata.

Gydytojas paliepė gerti tuos preparatus ir grįžti po mėnesio. Moteris grįždama namo abejojo, ar verta, bet vyras pratarė: „Dar pabandom“. Jie grįžo antrą, o paskui ir trečią kartą.

„Tas trečias kartas buvo kažkoks magiškas laikas – Vilnius buvo išpuoštas Kalėdoms, viskas labai gražu, gydytojas sakė, kad mūsų organizmų būklė jau gerėja (nors nieko konkretaus nepasakė), po to dar užsukome į Šv. Onos bažnyčią, uždegėme žvakutę už tai, kad mums pavyktų susilaukti vaikelio. Kaip tik priėjo moteris, bažnyčios prižiūrėtoja, kuri, nieko nežinodama, užvedė kalbą apie tai, kaip gražu, kai jauni žmonės susilaukia vaikučių, palinkėjo mums sėkmės – man tai net ašarą išspaudė“, - atsiminė pašnekovė.

Pataria užmiršti projektą „Darom vaiką“

Besiruošdama ketvirtam vizitui sausio mėnesį, Beata pastojo. Kai pranešė apie tai gydytojui, jis nė kiek nenustebo, tik pasakė, kad tai nutiko greitai.

„Aš nesu visiškai įsitikinusi, kad mums padėjo homeopatija – galbūt padėjo tai, kad tuo metu su vyru buvome labiau atsipalaidavę ir viską tarsi palikę savieigai, o gal net padėjo tos moters palaiminimas bažnyčioje – bet faktas, kad mums pavyko. Kai dukrytė jau paaugo ir prakalbome apie antrąjį vaikelį, vyrui užsiminiau, kad gal vėl reikės kreiptis į gydytoją Antaną, bet neprireikė – liepą apie tai pašnekėjome, o rugpjūtį jau laukiausi“, - atsiminė Beata.

Apie savo išgyvenimus ji atvirai pasakojo savo tinklaraštyje „Kalba Odrės mama“. Po to, kai apie tai papasakojo vienam internetiniam portalui, sulaukė daug moterų žinučių. Kai kurių iš jų istorijos buvo išties skaudžios – juk, kaip pastebėjo pašnekovė, jos pačios situacija buvo dėkinga ir dėl to, kad buvo pakankamai jauna ir turėjo laiko, ir dėl to, kad jos vyras buvo labai palaikantis ir nusiteikęs daug ką išmėginti.

Na, savo likimo draugėms Beata stengėsi gražiai ir išsamiai atrašyti ir jas morališkai palaikyti, be to, įkūrė Vaisingų moterų draugiją.

„Visoms moterims, kurioms nesiseka susilaukti vaikučių, noriu patarti, kad neprarastų tikėjimo ir vilties. Ir atsipalaiduotų, tiesiog daugiau pasidžiaugtų partnerystėje vienas kitu, nes kuo labiau galvoji apie projektą „Darom vaiką“ ir stengiesi, tuo sunkiau būna. Na, bet ir atsipalaidavus vertėtų pasidomėti įvairiais nevaisingumo gydymo būdais, neužmirštant ir alternatyvų“, - sakė dviejų vaikučių mama.

Tikrai turi pasisekti

Gydytojas homeopatas Antanas Januškevičius pasakojo: "Kai 2006 m. gavau medicinos gydytojo licenciją, pradėjau gydyti nevaisingumą netradicinių metodų dėka. Iš pradžių daug metų nevaisingumą gydžiau mažomis vaistažolių ir mineralų dozėmis (atsižvelgdamas ne tik į klasikinės medicinos gydytojų išvadas, bet ir į individualius sveikatos ypatumus, charakterio ypatybes, mitybos įpročius, gyvenimo būdą, tyrimo modifikuotu Folio metodu rezultatus), kad paskatinčiau organizmą patį išspręsti sveikatos sutrikimus ir vaisingumo problemos išnyktų savaime.

Tada nevaisingų porų gydymas galėjo užtrukti dvejus - trejus metus, man tai nepatiko, todėl prieš porą metų pradėjau gydyti nevaisingumą lazerine akupunktūra, specialiu lazeriu veikdamas biologiškai aktyvius organizmo taškus, ir nevaisingumo gydymo trukmė sutrumpėjo. Viena lazerine akupunktūra gydytų pacienčių pastojo mėnesį.

Žinau, kai kurie oficialios medicinos gydytojai homeopatus vadina šarlatanais, tačiau mano rezultatai kalba patys už save“.

Straipsnis iš www.lrytas.lt: https://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/likimai/2024/02/19/news/vaiku-susilaukti-negalejusiai-klaipedietei-padejo-netiketas-budas-su-vyru-nesusilaike-neprunkste-30408218